MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Развод.

5 posters

Go down

Развод. Empty Развод.

Пишување by Mickey Сре Јан 30, 2008 8:06 pm

Што мислите како поминуваат децата (без оглед на возраста) низ разводот на своите родители?
Како да им се помогне полесно да го преживеат моментот на растурање на домот,семејството,на сепарацијата на нивните родители.

Има ли едноставен,брз и лесен начин да прифатат дека нивните родители
не се сакаат повеќе и преку своите деца се обидуваат да истераат некоја
своја `искривена` правда???
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Развод. Empty Re: Развод.

Пишување by VeRcE Пет Фед 01, 2008 2:10 pm

ja ipak mislim deka prifachanjeto na decata za razvodot na roditelite zavisi od vozrasta..na primer..sea da mi kaza mojte deka se razveduaa..ne veruem deka ce se potresem mnogu..ama deca od 10 god ili tue negde..bi go sfatile epten tragicno toa..pogotovo ako ima raspravije ..problemi i sl. po doma..a deteto da bide svedok na sve toa..toa ce bida traume za nego..i mozno e da ima nekakvi pomali ili pogolemi posledice..kako i da e..mnogu znaci toa kako roditelite ce se postava prema deteto..i kako roditelite se razdelile..
VeRcE
VeRcE
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 96
Age : 34
Местолокација : TETOVO
Job/hobbies : jskljld
Humor : dfgsdga
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Развод. Empty Re: Развод.

Пишување by katerinche Пет Фед 01, 2008 6:01 pm

Pa kako prvo, vo sekoj sluchaj za decata poubavo bi bilo nivnite roditeli da se razdelat i tie da rasnat vo zdrava sredina, otkolku roditelite poradi decata da ostanat zaedno i sekojdnevno vo domot da se sluchuva "horor". A koga veke ke se razdelat na decata najubavo e da im se objasni realnata situacija, deka roditelite poveke ne mozat da bidat zaedno, megutoa deka i dvajcata beskrajno gi sakaat decata i deka tie ke imaat moznost da se gledaat so dvajcata roditeli. Kako i da e, vo sekoj sluchaj decata teshko go prifakjaat toa (osobeno pomalite), shto e normalno i mislam deka shto i da se napravi, kako i da se postapi toa ke bide mnogu teshka situacija za niv.
katerinche
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 40
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Развод. Empty Re: Развод.

Пишување by sanji4ka Пон Фед 04, 2008 1:25 am

da ti se razveduaa roditelite e nesto naudarno....zs se custvuas zbunet nemas pojma so ke bide ponatamu neznaes za kogo da se odlucis zosto dvajcati ti saiso mili....ednostavo neznaes kj tie glavata ...pa odozgora na sve ke se najde nekoj pameten ke te iznervira us poje i ke ti stae kapace Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
sanji4ka
sanji4ka
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 227
Age : 33
Местолокација : in your heart
Humor : :-D
Registration date : 2008-01-20

Вратете се на почетокот Go down

Развод. Empty Re: Развод.

Пишување by gjavolche Пет Апр 11, 2008 12:24 am

katerinche напиша:Pa kako prvo, vo sekoj sluchaj za decata poubavo bi bilo nivnite roditeli da se razdelat i tie da rasnat vo zdrava sredina, otkolku roditelite poradi decata da ostanat zaedno i sekojdnevno vo domot da se sluchuva "horor". A koga veke ke se razdelat na decata najubavo e da im se objasni realnata situacija, deka roditelite poveke ne mozat da bidat zaedno, megutoa deka i dvajcata beskrajno gi sakaat decata i deka tie ke imaat moznost da se gledaat so dvajcata roditeli. Kako i da e, vo sekoj sluchaj decata teshko go prifakjaat toa (osobeno pomalite), shto e normalno i mislam deka shto i da se napravi, kako i da se postapi toa ke bide mnogu teshka situacija za niv.


Mi se svigja razmisluvanjevo...Aj da ne go pishuvam i ja istoto-se soglasuvam so tebe Smile
gjavolche
gjavolche
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : umetnost,knigi,filmovi,muzika,laf-muabet....
Registration date : 2008-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Развод. Empty Re: Развод.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот