Што би избрале, карактер или убавина?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Daci on Нед Aвг 17, 2008 11:40 am

Интересно прашање за сите. Smile
Замислете си од една страна имате партнер што е убав, згоден, но има особини на неверство, неискреност и сл.
Од друга страна имате обичен партнер од просечна фамилија, но добар, културен, фин, но меѓутоа не е многу многу убав, па ако сакате наречете го и грд...
Вашиот избор е... Smile

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 27
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Нед Aвг 17, 2008 12:49 pm

Дефинитивно би избрала карактер зашто лепотата е пролазна. Џабе е ако е убав, топ, лепотан на мајка ... таквите само ко украс да ги носиш до тебе. Ако се работа за авантура, обична забава, може да се решим за лепотан и карактерот да не ми биде битен до толку ама ако се работа за нешто постабилно, дефинитивно карактерот.
А башка кај нас, а и пошироко се покажа дека лепотаните немаа грам мозок...да не им е лепотата кузнае женска дал ќе фатеја...
Па не викаа за џабе - Господ у нешо дава ама у нешо зема...некому со л'јца, некому со кутлача Very Happy Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Dzordz on Нед Aвг 17, 2008 11:03 pm

Јас би ја избрал убавината на карактерот,кај некоја убава девојка со психичко растројство
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Сре Aвг 20, 2008 11:22 am

Ја би за од двете по малце Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 34
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 21, 2008 3:22 am

ast3rix напиша:Ја би за од двете по малце Smile

em mi iska, em mi stiska rabotava Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Чет Aвг 21, 2008 12:18 pm

LittLe FoOL напиша:
ast3rix напиша:Ја би за од двете по малце Smile

em mi iska, em mi stiska rabotava Very Happy

Ама ја реков по малце не по многу... Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 34
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Пет Aвг 22, 2008 9:20 pm

ast3rix напиша:
Ама ја реков по малце не по многу... Smile

Нема врска, сакаш двете... ц ц ц ненаситен Razz lol!
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Пет Aвг 22, 2008 10:08 pm

LittLe FoOL напиша:
ast3rix напиша:
Ама ја реков по малце не по многу... Smile

Нема врска, сакаш двете... ц ц ц ненаситен Razz lol!


Епа јебига сеа Rolling Eyes излеа таков сум...!!! Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 34
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Саб Aвг 23, 2008 12:31 pm

ast3rix напиша:
Епа јебига сеа Rolling Eyes излеа таков сум...!!! Smile

Aj ce ti projde... ce najdes nekoja so ima dve u edno Wink Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Dudi4kA on Сре Ное 26, 2008 3:27 pm

definitivno bi izbrala karakter a ne ubavina bidejkji ubavinata e minliva rabota,a odnesuvanjeto i karakterot se mnogu bitni raboti koi go pravat covekot covek odnosno necovek:)
avatar
Dudi4kA
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 10
Age : 27
Местолокација : tetovo
Job/hobbies : student
Registration date : 2008-11-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот