Најважното нешто во една врска?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Најважното нешто во една врска?

Пишување by ast3rix on Пет Окт 10, 2008 3:32 pm

Што според вас е најбитно во една врска, за да таа опстане т.е да биде солидна или "идеална" за двата партнера? Кои се суштинските работи, кои ќе направат љубовта секогаш да биде "свежа"...?

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 34
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најважното нешто во една врска?

Пишување by LittLe FoOL on Сре Ное 12, 2008 12:26 am

почит, разбирање, доверба, сличности ... а кога све тоа ќе има, ќе си дојде и љубовта и све ќе биде таман Smile
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најважното нешто во една врска?

Пишување by Kopac on Нед Ное 16, 2008 7:33 pm

Ljubov(Sex) Doverba I Svesno Razmisluenje ...
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 30
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најважното нешто во една врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот