MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што им недостасува на нашите продавници?

+2
777
Mickey
6 posters

Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by Mickey Сре Јан 30, 2008 8:10 pm

Поточно што е тоа што го имаат продавниците во развиените земји а би
сакале да го видите кај нас. Од начин на работа, однос со муштерии,
уреденост, излог, роба, цени и се што ќе ви дојде на памет.

Ја мислим дека у градов овде (Тетово) најголем недостаток е што нема Rock/Metal Shop!
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by 777 Сре Јан 30, 2008 10:28 pm

Се слагам за rock/metal шопот, и би додал продавница за инструменти. Да ти ибам градот, една трзалица саглам да сакам да купим треба до СК да идем.
777
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 37
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by ast3rix Сре Јан 30, 2008 10:38 pm

777 напиша:Се слагам за rock/metal шопот, и би додал продавница за инструменти. Да ти ибам градот, една трзалица саглам да сакам да купим треба до СК да идем.

Тачно! Отидов до Скопје за да купим едно перце од 30 денара Evil or Very Mad ! Инаку овде може да најдете трзалици, жици, стапчинња за бубњеви и слчно у книжара scratch !...не сум прашал али можда има и у бурекџилница Laughing
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by gjavolche Пон Апр 21, 2008 12:09 pm

Ja sakam da ima asalni prodavnici i poishe skejt shopovi,a ne sranje prodavnici so kicherajska turska roba so shljokici i shareni aplikacii-ko za maskenbal (kao sho se oblakaat kremcive).Ja na pr-poshto nishto ne mi se svigja,moram da si shijam garderoba ili EVENTUALNO ako nacekam u nekoj skate shop nesho,togash e premija!
gjavolche
gjavolche
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : umetnost,knigi,filmovi,muzika,laf-muabet....
Registration date : 2008-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by TeuSh Чет Мај 29, 2008 5:05 pm

Na nashive prodavnice(Tetovo) im nedostasue ama bas sveeeeee! nisto nema sve sa zivi gluposti alistana i sve sa turski...i nema nisto ORIGINAL ni eden butik.moem da recem deka samo u 2 butika ima asalno nesto da se kupi.A za izlozite...pa nz.dobro gi reda...I mislim deka treba da se otvoraa nekoj butici so original roba pr. miss sixty mango i dr me mrzi da nabrojuem sea...
TeuSh
TeuSh
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 23
Age : 30
Местолокација : tetovo
Job/hobbies : listening a music...
Humor : sa obzirom na obzi da je moj obzir obzirnije od obzira tvoj obzir ne dolazi u obzir aaaaaa UMREV
Registration date : 2008-03-15

http://www.myspace.com/fe_6

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by LittLe FoOL Саб Jул 26, 2008 1:55 pm

TeuSh напиша:Na nashive prodavnice(Tetovo) im nedostasue ama bas sveeeeee! nisto nema sve sa zivi gluposti alistana i sve sa turski...i nema nisto ORIGINAL ni eden butik.moem da recem deka samo u 2 butika ima asalno nesto da se kupi.A za izlozite...pa nz.dobro gi reda...I mislim deka treba da se otvoraa nekoj butici so original roba pr. miss sixty mango i dr me mrzi da nabrojuem sea...


Idejava ne ti e losa ama zabraas deka narodov u Tetovo ne trosi mnogu pare na garderoba, fakt e deka se bara eftino i ako se otvori nekoj takov butik ce propadne...ne gledajte vie Skopje, daleku smo mie od Skopje u pogled na moda i shoping
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Што им недостасува на нашите продавници? Empty Re: Што им недостасува на нашите продавници?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот