MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

+3
Mickey
777
ast3rix
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by ast3rix Вто Фед 26, 2008 10:54 pm

Кога би биле во можност што би промениле во врска со ноќниот живот во вашиот град, што би сакале да видите, да слушнете, или како би сакале таа ноќна "шема" да изгледа!?
Пишете се што мислите дека недостасува или не е доволно добро...!?
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by 777 Сре Фед 27, 2008 5:41 am

Според мое мислење, на градов му фали разновидност (меѓу другото). Место кј да се иде има, ама сегде е горе-доле слично. Така да, отворање локали по стандард шема не е решение. Еве на пример, имамо супер културен дом, па не би било лошо да профункционира како што треба, да видимо малце почесто некои мини-фестивалчиња од разновиден жанр, кул претстава, промоции или било што... Отворање дискотека (у вистинска смисла на зборот, не ова шупеве што ги отвараа/затвараа нон-стоп) би помогнало до некоја мера. А и кино не е лоша идеја. Барем ќе има кј да се дреме. lol!


Ама не е тоа главниот проблем... Проблемот е народот, да не реча културата. Газдете на локалите ги интересира чисто профит (немам ништо против), и се иде по испробана формула, пошто нели, малце са лоши условиве за да се ризикуе со нешто ново. Е баш против ова имам против, пошто у градов има локал-два, а све другото е клон.

Друга ствар, нема мешање македонци/албанци. На прв поглед ова изгледа топ, ама уствари не е. Малу смо, и малу са, за да живимо изолиран ноќен живот. Btw, у Гостивар супер функционира мешањето, а единствено у што смо подобри е тоа што овде има свирке одвреме-навреме. У другото не јада за доручек.

Трето, у градов приметуем пораст на Барби и Кен wannabe, т.е шмизле и мали лигуши, што излагаа за да бида видени, за да покажа каква добра ципела држа, да смуваа што е можно појќе, и за да ја извада на видело 500-денарката што им ја дала мама пред пола саат. Многу са заебани, им признавам. Ќе ги поштуев барем да не идеа дома у 11:29. Пубертет power.

...значи, да резимирам, за да се подобри ноќниот живот не е потребно да не напрае ова или она, тоа е сплет на околности, процес што треба природно да си тече. Единствено мие имамо минимално влијание на подигање на свеста и враќање на правите вредности, ма да како што гледам све је science fiction.

И то. Се надевам не сум досаден, ама и да сум, што да очекуеш од чуек што страда од insomnia. lol!
777
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 37
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Mickey Сре Фед 27, 2008 6:00 am

777 напиша:

Трето, у градов приметуем пораст на Барби и Кен wannabe, т.е шмизле и мали лигуши, што излагаа за да бида видени, за да покажа каква добра ципела држа, да смуваа што е можно појќе, и за да ја извада на видело 500-денарката што им ја дала мама пред пола саат. Многу са заебани, им признавам. Ќе ги поштуев барем да не идеа дома у 11:29. Пубертет power.

Тотално се сложуем, а тоа ме Нервира претерано.. арно ама ништо не можем да сменим.
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by ast3rix Сре Фед 27, 2008 5:32 pm

Да дефинитивно треба малку разновидност! Би сакал да видам тука една асална дискотека ама од европски калибар (тоа одамна фали) или пак некоја арена или хала као Метрополис у Ск. каде ќе може да се оргазнизираат концерти, фестивали, журки и слично од поголеми размери (со странски групи и ди-џеи), што се сега за сега за жал ваквите настани се одржуваат во кафиќи и слично каде не собира појке од 100-150 луѓе и се завршува у 00:30 макс. Примет Мизар има настап викендов у Рок Кафе (незнам само кај ке ги сместат инструментите Laughing )...

...а да, да не забраем го поздравуем актот (концертот на Симон Трпчески) кој беше вчера у Дом на култура-Тетово (криво ми е што го пропуштив Sad )! Вакви нешта треба да има почесто...за да се створи (врати) една навика и култура, а со тоа и нештата ке бидат поразлични!

...кината ги уништија, театарот едвај се влече...и така Smile
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Dario Сре Фед 27, 2008 6:29 pm

i treba da ti bide krivo so ne si bil stvarno bese mnogu jako neam zborovi za toa so go naprae, a za ova so zborite za gradov neam so da kazem samo ke se nerviram Very Happy:D:D
Dario
Dario
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 206
Age : 33
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : ...
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Kopac Саб Апр 19, 2008 10:14 pm

Everywhere I go, all I ever seem to hear is
BANG BANG!! BANG BANG!!
No matter where I go, all I ever seem to see is
BANG BANG!! BANG BANG!!
E Vakov Ni E Gradot :DD
Ja Mislim Treba So Zakon Da Se Zatvora Sve Kladilnicete I Da Se Otvora Kafici Na Nivnite Mesta Pod HITNO TOA Pojce od 4 Kladilnice Da Nema Ili Pojce od 40 Kafica Very Happy I Btw Ni Treba Mesto Odredeno Na Vozdrast Ne Pizonchinja U Disko Mi Setaa Very Happy Do Kj Stignal Gradov Very Happy

Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by ast3rix Нед Апр 20, 2008 2:11 am

Tacno toa sve sho od 15 godine i ispod....doma sutljiash da jada a ne po kafici ke mi se piukaa wuaaaaaaaaaaaaaa! Smile
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Чет Jул 17, 2008 11:47 pm

gledam pogore se bunite za decicava nasi ama pa da ne sa tija, zivo pile ce nema...ovja postarive nekako epten starecki zivot pocnale da voda, nekoj gi razbiram, ama nekoj pa ic

kaj nas mesta ima kolku sakas samo sto nikoj ne saka niso plus da ulozi za da bide nesto podobro...ete na primer ja ne znam komu padna na pamet svaki kafic da stane kladilnica, pa kako posla rabotava ce si imamo uste malce svaki po edna kladilnica Very Happy

drugo... ja ne znam koja sema e nasava, da izlagas u 10 i pol saat i ako ne ides u park negde ili u maalo, moras da se vratis u 12 saat, max 1... abe Gv ene kaj e pa seda do 3,4 kako so i lici, a ne mie ka maloletnicine, do 12

ama dzabe pisuemo i se zalimo koj niso ne poagja kaj nas na arno...
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Mickey Саб Jул 19, 2008 7:40 pm

LittLe FoOL напиша:gledam pogore se bunite za decicava nasi ama pa da ne sa tija, zivo pile ce nema...ovja postarive nekako epten starecki zivot pocnale da voda, nekoj gi razbiram, ama nekoj pa ic

kaj nas mesta ima kolku sakas samo sto nikoj ne saka niso plus da ulozi za da bide nesto podobro...ete na primer ja ne znam komu padna na pamet svaki kafic da stane kladilnica, pa kako posla rabotava ce si imamo uste malce svaki po edna kladilnica Very Happy

drugo... ja ne znam koja sema e nasava, da izlagas u 10 i pol saat i ako ne ides u park negde ili u maalo, moras da se vratis u 12 saat, max 1... abe Gv ene kaj e pa seda do 3,4 kako so i lici, a ne mie ka maloletnicine, do 12

ama dzabe pisuemo i se zalimo koj niso ne poagja kaj nas na arno...
sve e toa do mentalitetot... ljudite praa sve sto praa ovde.. inace gradot moze da bide SON
"Nemoj kjerko da sedis mnogu, 11 i doma.. zosto moze nekoj da te kidnapira.. ima drogirasi mnogu... vidi gi onja u parkojne crnila... sve sa tija narkomani... vidi ona rock caffe na sto lici sve SEKTASHI... i.t.n."
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Нед Jул 20, 2008 2:07 pm

Mickey напиша:
sve e toa do mentalitetot... ljudite praa sve sto praa ovde.. inace gradot moze da bide SON
"Nemoj kjerko da sedis mnogu, 11 i doma.. zosto moze nekoj da te kidnapira.. ima drogirasi mnogu... vidi gi onja u parkojne crnila... sve sa tija narkomani... vidi ona rock caffe na sto lici sve SEKTASHI... i.t.n."


Ehee od kogaj ne se zbori vake na mladite kaj nas...i da im reces u 11, tija pak seda ne znam do kolku, strav od narkomani i pijanice nemaa zaso i samite vise toa go praa...
Ali kako so kazav prethodno, gradot nas moze da bide ubav, ama dzabe koga e narodot takov...mozemo samo da pisuemo ovde i dzabe ni e Mad
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Mickey Нед Jул 20, 2008 7:31 pm

LittLe FoOL напиша:
Mickey напиша:
sve e toa do mentalitetot... ljudite praa sve sto praa ovde.. inace gradot moze da bide SON
"Nemoj kjerko da sedis mnogu, 11 i doma.. zosto moze nekoj da te kidnapira.. ima drogirasi mnogu... vidi gi onja u parkojne crnila... sve sa tija narkomani... vidi ona rock caffe na sto lici sve SEKTASHI... i.t.n."


Ehee od kogaj ne se zbori vake na mladite kaj nas...i da im reces u 11, tija pak seda ne znam do kolku, strav od narkomani i pijanice nemaa zaso i samite vise toa go praa...
Ali kako so kazav prethodno, gradot nas moze da bide ubav, ama dzabe koga e narodot takov...mozemo samo da pisuemo ovde i dzabe ni e Mad
veruj deka se zbori uste.. i uste mnogu dolgo ke se zbori... Smile) a tie dejcinja sto ostanuaa pokasno od 11.. sa mnogu retki ili sa od 20god nagore. kako i da e retki sa.
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Чет Jул 24, 2008 11:28 am

Pa dobro sea...ako se odnesue na tija so imaa 13, 14 god i treba da se zbori ama ja ko sto gledam takvite gi puna kaficine i diskono,a nitue ednoto, nitu drugoto ne rabota do 11 Rolling Eyes

A tebe te muci toa so dejcinjata si ida porano? Eh kj lezel zajakot Very Happy Very Happy
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Mickey Пет Jул 25, 2008 5:46 pm

LittLe FoOL напиша:Pa dobro sea...ako se odnesue na tija so imaa 13, 14 god i treba da se zbori ama ja ko sto gledam takvite gi puna kaficine i diskono,a nitue ednoto, nitu drugoto ne rabota do 11 Rolling Eyes

A tebe te muci toa so dejcinjata si ida porano? Eh kj lezel zajakot Very Happy Very Happy
ne bas tija od 13 Very Happy btw ne me muci mene nisto.. samo ti dokazuem deka 11 oznacue Doma i nikoj ne moze da me ubedi deka ne e tacno... zatoa sakam da kazem nema zivot,
kakov nokjen zivot?
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Чет Jул 31, 2008 11:25 pm

Abe zavisi kako komu oznacue...tebe 11 doma ti oznacue?
Ja eve na primer nemam problem za vreme koga stanue zbor za izlaganje i vracanje doma ama aj kj da sedim koj nigde nisto nema?!
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by ast3rix Пет Aвг 01, 2008 2:33 am

Да се спали градов! Кој е за молам да крене рака!?

Smile
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Саб Aвг 02, 2008 4:26 am

epten piromansko razmisljanje Very Happy

ja sum protiv zaso toa najlesna varijanta e...daj da vidimo so moze da se spasi, ako ne, ce digam ruka ZA Very Happy

btw, dal vidovte vecerva kolku bese tapa? affraid
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Kopac Нед Aвг 03, 2008 3:10 pm

ast3rix напиша:Да се спали градов! Кој е за молам да крене рака!?

Smile


Ja Ja Ja Ja !!!
Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Daci Саб Aвг 09, 2008 2:54 am

ast3rix напиша:Да се спали градов! Кој е за молам да крене рака!?

Smile

Ме 8 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Daci
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 33
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by 777 Саб Aвг 09, 2008 3:40 am

Градов е топ, људиве не чина. lol!
777
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 37
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Чет Aвг 14, 2008 2:54 pm

777 напиша:Градов е топ, људиве не чина. lol!

e ova ti vredese... Smile
samo za ljudive nekako ce im najdemo care, ama za gradov....
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by ast3rix Пет Aвг 15, 2008 2:22 pm

LittLe FoOL напиша:
777 напиша:Градов е топ, људиве не чина. lol!

e ova ti vredese... Smile
samo za ljudive nekako ce im najdemo care, ama za gradov....

ООО најди им ти чаре на људиве ја ке го средим градов!...еден булдожер ми треба и едно шише ракија... Laughing...ако ништо друго барем ќе напраем едно 10-тина билевара... Smile
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Mickey Пет Aвг 15, 2008 3:36 pm

LittLe FoOL напиша:Abe zavisi kako komu oznacue...tebe 11 doma ti oznacue?
Ja eve na primer nemam problem za vreme koga stanue zbor za izlaganje i vracanje doma ama aj kj da sedim koj nigde nisto nema?!
ti sea budala si ili mene sakas budala da me napraes:D, za mene oznacue 11 doma? ne zborim za mene u postov tuku za ljudive u gradov.. ili ne go sledis moabetov?Very Happy
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Kopac Саб Aвг 16, 2008 2:35 pm

Ha ha Ha HA Mojot Saat Nema Skazalke Very Happy H H H H Bogda Cua Mozda E Rasipan H H H H (Butthead)
Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Kopac Саб Aвг 16, 2008 2:50 pm

Tuku Zabraev Sto Sakam Da Kazem Na Gradov Mu Treba Turisti Malce Da Go Poremeta Tempoto Na Zivot Pa Posle Moze Ce Se Opraa I Nasive Mada Generacieve Sto Ida Sa Ubi Boze A Vikaa Kakva Mladina Takva Idnina Very Happy Indinata So Indijanci Ni E Nas I Luleto Na Mirot Very Happy
Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by LittLe FoOL Нед Aвг 17, 2008 2:12 pm

Mickey напиша:
LittLe FoOL напиша:Abe zavisi kako komu oznacue...tebe 11 doma ti oznacue?
Ja eve na primer nemam problem za vreme koga stanue zbor za izlaganje i vracanje doma ama aj kj da sedim koj nigde nisto nema?!
ti sea budala si ili mene sakas budala da me napraes:D, za mene oznacue 11 doma? ne zborim za mene u postov tuku za ljudive u gradov.. ili ne go sledis moabetov?Very Happy


Uboo kazav ja...izleda ti mene me dupcis Evil or Very Mad
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Предлози, промени, идеи за ноќниот живот... Empty Re: Предлози, промени, идеи за ноќниот живот...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот